Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-09-11 12:22:09

Ekwador z M28 Bryza

     Po pięciu miesiącach od podpisania kontraktu, przelocie transatlantyckim na dystansie 13,5 tys. km, do Ekwadoru dotarł wyprodukowany w PZL Mielec samolot M28 Bryza. Jak czytamy w komunikacie Lockheed Martin (właściciel Sikorsky i tym samym PZL Mielec), polska załoga przeprowadziła maszynę przez Islandię, Grenlandię, Kanadę, Stany Zjednoczone, Amerykę Środkową do ekwadorskiego Shell Mera – tutaj Bryza została przejęta przez siły zbrojne Ekwadoru.


 Przeznaczeniem samolotu, oznaczonego na zdjęciu jako AEE-208, będzie realizacja misji transportowych, dzięki właściwościom skróconego startu i lądowania, w zróżnicowanym terenie i warunkach klimatycznych. Kontrakt zawierał także program szkoleniowy dla techników i pilotów nowego użytkownika. Według informacji producenta, obecnie w służbie jest ponad 100 samolotów rodziny M28, zarówno w barwach cywilnych, jak i wojskowych. Zasadniczym użytkownikiem M28 są oczywiście Siły Zbrojne RP.

(Red.)

fot. Sikorsky Corp.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Powstanie F-5C było związane z działaniami zbrojnymi prowadzonymi we Wietnamie. W 1965 roku USAF wypożyczyło, w ramach programu noszącego nazwę Sko...

więcej polecanych artykułów