Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-09-26 10:24:23

Amerykański rządowy kontrakt na Wisłę

     Raytheon stał się beneficjentem kontraktu ze strony US Army Contracting Command na realizację umowy Foreign Military Sales (FMS) dotyczącej systemu Patriot dla polskiego programu Wisła.

 Informacja o kontrakcie zawarta została w komunikacie amerykańskiego Departamentu Obrony z 25 września br. Wskazana w nim łączna wartość prac przewidzianych do wykonania przez Raytheon wynosi 1,528 mld USD, w tym w ramach środków budżetowych na 2018 rok (w USA rok budżetowy kończy się wraz z III kwartałem) przewidziano wyasygnowanie blisko 922,5 mln USD. Całość prac zostanie wykonana do 31 grudnia 2022 roku, w realizacji zlecenia uczestniczyć będzie kilka ośrodków amerykańskiego producenta i integratora systemu Patriot.

 W ramach I fazy programu Wisła, 28 marca br., szef resortu obrony Mariusz Błaszczak podpisał dokument (Letter of Acceptance) zatwierdzający zakup dwóch baterii systemu Patriot PAC-3+ z systemem dowodzenia IBCS i pociskami przeciwrakietowymi PAC-3MSE. Wartość tej umowy, ale i dodatkowych towarzyszących kontraktowi na Wisłę, zamknąć się ma w kwocie 4,75 mld USD. Nieoficjalnie informowano, że głównym beneficjentem finansowym I fazy Wisła będzie Lockheed Martin (producent PAC-3MSE), jego szacunkowa wartość przychodu to połowa kontraktu. Pozostałe dwa podmioty miały podzielić się „tortem”, w dniu wczorajszym poznaliśmy jego wartość w przypadku Raytheon.    

 (MC)      
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Samolot szkolno-treningowy Northrop T-38 Talon

Samolot szkolno-treningowy Northrop T-38 Talon

W chwili skierowania do produkcji ciężkiego dwumiejscowego samolotu myśliwskiego F-89 Scorpion, konstruktorzy firmy Northrop rozpoczęli prace nad s...

więcej polecanych artykułów