Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-10 08:49:27

Testy lżejszego Trophy

     Leonardo DRS oraz Rafael Advanced Defense Systems Ltd. poinformowały o zakończonej sukcesem integracji i testach kluczowych elementów lżejszej wersji aktywnego systemu ochrony pojazdów Trophy.

 Nowa, lżejsza o blisko 40% wersja Trophy powstała dzięki ponad już dwóm dekadom doświadczeń związanych z opracowaniem systemu, zastosowaniem nowych materiałów, modernizacją wykorzystywanych rozwiązań. Jak zaznacza izraelski producent, nowa wersja Trophy powstała z myślą o lżejszych platformach charakteryzując się przy tym takimi samymi możliwościami neutralizacji zagrożeń jak klasyczne systemy.

 Testy rozwiązania przeprowadzono na poligonie w południowym Izraelu, także w obecności przedstawicieli ze Stanów Zjednoczonych, państw NATO i innych zaproszonych gości. Zrealizowano ponad 300 scenariuszy (RPG, ppk) dla systemu Trophy, tym samym liczba testów od początku programu wynosi już ponad 4 tysiące. Skuteczność rozwiązania wyniosła ponad 95%, wykazano również zdolność do działania w sieciocentrycznym systemie wskazywania zagrożeń. Podczas testów lżejsza wersja Trophy zamontowana została na amerykańskiej platformie M2 Bradley, następnie system będzie prezentowany na KTO Stryker dla przedstawicieli amerykańskiego programu. Dodajmy, że Trophy został wskazany i jest już instalowany na czołgach rodziny M1 Abrams (pojedyncze wozy prezentowane także w bieżącym roku na polskich poligonach w ramach rotacyjnej ABCT). 

(Red.)

Fot. Rafael
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec bojowy AgustaWestland AW129. Część I - Mangusta i pochodne

Śmigłowiec bojowy AgustaWestland AW129. Część I - Mangusta i pochodne

W latach siedemdziesiątych XX wieku w Europie zachodniej rozpoczęto prace badawczo-rozwojowe nad kilkoma projektami śmigłowców przeciwpancernych. S...

więcej polecanych artykułów