Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-10 09:00:49

Pierwszy lot seryjnego KC-390

     Brazylijski Embraer poinformował 9 października o pierwszym locie wyprodukowanego pierwszego samolotu seryjnego KC-390.


 Po ustaleniach z użytkownikiem, brazylijskimi siłami powietrznymi, egzemplarz zostanie włączony do programu testowego KC-390, który obecnie może poszczycić się nalotem na poziomie 1900 godzin. To całkiem pokaźna już liczba, przed kilku laty informowano bowiem, że cały program powinien zamknąć się nalotem 2000 godzin. Z kolei niewiele wcześniej informowano także, że wojskowy użytkownik miałby otrzymać zamówiony KC-390 w pierwszej połowie 2019 roku. Na najbliższy czas spodziewana jest także cywilna certyfikacja dla bazowego typu samolotu, przyznawana przez brazylijski urząd lotnictwa (Agência Nacional de Aviação Civil).  

 Wstępne wymagania na KC-390 brazylijskie lotnictwo wojskowe przekazało jesienią 2008 roku, poszukując odrzutowego następcy wykorzystywanych maszyn C-130E/H. Trwający 25 minut oblot pierwszego prototypu wykonano 3 lutego 2015 roku w ośrodku Embraer w Gavião Peixoto. Jeszcze przed laty brazylijskie siły powietrzne zdecydowały o zakupie 28 samolotów KC-390 (do zadań transportowych i powietrznego tankowca, kilkadziesiąt kolejnych, dla odbiorców zagranicznych, obecnie jest gwarantowanych w formie listów intencyjnych (m.in. dwa egzemplarze dla Czech).

(Red.)

fot. Embraer
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Okręty podwodne typu 212A

Okręty podwodne typu 212A

Geneza okrętów podwodnych typu 212A jest stosunkowo odległa, albowiem sięga lat siedemdziesiątych XX wieku. W 1972 roku doszło do zawarcia porozumi...

więcej polecanych artykułów