Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-10 10:55:58

Rotacja Abramsów na Półwyspie Koreańskim

     Amerykańskie wojska lądowe utrzymują rotacyjną obecność brygadowych pancernych zespołów bojowych (Armored Brigade Combat Team) w trzech miejscach na świecie: Europie, Kuwejcie oraz Półwyspie Koreańskim. W tej ostatniej lokalizacji, po raz pierwszy od 2014 roku, dokonuje się wymiany ciężkiego sprzętu opancerzonego, w tym czołgów M1 Abrams i M2 Bradley.

  W końcu lata 2014 roku zdecydowano o rotacyjnej obecności brygad bojowych US Army w Korei Południowej. W 2015 roku zlikwidowano ostatnią ze stałych brygad 2. Dywizji Piechoty US Army, decydując się na rotacyjną obecność ABCT z kontynentu amerykańskiego. US Army utrzymuje 9-miesięczne tury operacyjne, obecnie w Korei Południowej kończy swoją obecność 1. Brygada 3. Dywizji Piechoty, wkrótce zostanie zastąpiona 3. Brygadą 1. Dywizji Pancernej. Przy tej okazji zdecydowano o wymianie parku ciężkich wozów gąsienicowych, jak podaje Stars and Stripes, w poniedziałek w koreańskim porcie Busan rozpoczął się ich rozładunek. Pozwolić ma to na wzmocnienie potencjału jednostek 8. Armii US Army, część starszego sprzętu, z zasobów tzw. Korean Enduring Equipment Set, powróci do USA. Dotychczasowa praktyka polegała na kierowaniu na obszar rotacyjnej działalności ludzi i minimalnego, niezbędnego wyposażenia, w szczególności ciężki sprzęt pobierany był z zasobów zgromadzonych lokalnie. Tylko na tej operacji, wykorzystywania sprzętu raz już dostarczonego, na każdej rotacji na transporcie oszczędzano blisko 3 mln USD.       

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów