Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-01-17 13:42:53

US Army planuje zakup Iron Dome

     Amerykański Inside Defense poinformował, że US Army planuje zakup dwóch baterii systemu obrony powietrznej Iron Dome. Liderem projektu jest izraelski Rafael Advanced Defense Systems, ale jak powszechnie wiadomo, w system swoje środki finansowe inwestowali także Amerykanie (partnerem przemysłowym jest Raytheon).

  Jak pisze wspomniane źródło, dla obrony przed pociskami artyleryjskimi, manewrującymi, rakietowymi czy bezzałogowcami, zakłada się nabycie i wprowadzenie już w 2020 roku dwóch baterii Iron Dome w składzie 12 wyrzutni, 240 pocisków, dwa systemy dowodzenia i dwie stacje radiolokacyjne.  Na zrealizowanie zakupu US Army zgłasza potrzebę wydatkowania 373 mln USD. Pełna implementacja systemu nastąpić ma w 2023 roku.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów