Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-02-12 14:05:09

Bell z kontraktem FMS na szturmowe Vipery

     Wiosną ub.r. amerykańska agencja ds. zagranicznej współpracy obronnej (DSCA) poinformowała o potencjalnej sprzedaży śmigłowców szturmowych Bell AH-1Z Viper dla Bahrajnu, pół roku później LOA podpisano. Taka procedura oznacza program Foreign Military Sales, tym samym samo zlecenie składają instytucje podlegające Pentagonowi, co w ostatnich dniach miało miejsce.


  7 lutego br. poinformowano, że Bell Helicopter Textron Inc. otrzymał w ramach FMS zlecenie na 12 śmigłowców AH-1Z (16 partia produkcyjna) o wartości 240 mln USD. Zadanie zostanie zrealizowane do sierpnia 2022 roku. Przy analizie kosztów należy brać pod uwagę, że zgodnie ze specyfiką amerykańską powyższe nie zawiera kompletnych maszyn, silniki czy większe systemy nabywane są w ramach oddzielnych zleceń. Dla przykładu Bahrajn w komunikacie z kwietnia 2018 roku wartość pełnego pakietu wskazano na 911 mln USD.  

  Amerykanie program śmigłowcowy dla US Marine Corps prowadzą w ramach zintegrowanego H-1 (AH-1Z Viper/UH-1Y Venom). Dla przykładu można podać, że w roku budżetowym 2019 Pentagon planuje zakup 25 maszyn w odmianie szturmowej za kwotę 878,9 mln USD. Co do zasady AH-1Z są maszynami nowymi, w całym programie przewiadzino zakup 152 nowych i 37 Viperów zmodernizowanych z wersji AH-1W.  

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów