Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-07-02 17:43:02

Problemy BEML z WZT-3

     Wart 275 mln USD kontrakt pomiędzy indyjskim BEML a miejscowym ministerstwem obrony na dostawę 204 WZT-3 (słynna transakcja z udziałem polskiego Bumaru) jest zagrożony z powodu niedotrzymania niektórych warunków odbiorcy. Według wojskowych, wóz miał mieć prześwit 480 mm, natomiast w umowie pomiędzy BEML i Bumar jest tylko 395 mm. Z tego powodu cały harmonogram dostaw stoi pod znakiem zapytania, pierwsze 8 WZT-3 miało dotrzeć do armii indyjskiej z końcem sierpnia br. (wozy powstałe w Bumarze już wcześniej), jednak teraz nie spełniają one warunków jakie narzucił odbiorca.

   Indyjskie ministerstwo obrony wystosowało do BEML pismo informujące o rozbieżnościach. Firma indyjska z kolei próbowała wprowadzić zmiany do umowy z wojskowymi. Dziennikarze indyjscy (Times of India) są w posiadaniu pisma BEML do MO Indii w sprawie zmian prześwitu. Wychodzi również na to, że z winy BEML nie wpisano w umowę z polskim Bumarem prześwitu 480 mm. Armia upiera się przy swojej specyfikacji, tłumacząc to warunkami terenowymi w jakich pojazd będzie działał.

   Jak widać, sprawa umowy na WZT-3 nie tylko w naszym kraju wzbudza emocje.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Polska droga do NATO

Polska droga do NATO

Dziś złożyłbym podpis z równym przekonaniem, co wtedy. 12 marca 1999 roku miejsce Polski zostało bowiem określone zgodnie z polskim interesem narod...

więcej polecanych artykułów