Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-08-17 18:14:32

Zastrzelił dwóch Amerykanów

     W kilka minut po tym, jak otrzymał z rąk Amerykanów broń z okazji promocji na policjanta – młody Afgańczyk skierował ją przeciwko promotorom. Postrzelił śmiertelnie dwóch żołnierzy amerykańskich. Do policji wstąpił pięć dni temu. Tego samego dnia, w piątek, w innej części Afganistanu, afgański członek służb bezpieczeństwa również skierował broń przeciwko ISAF – ranił dwóch żołnierzy. To tylko ostatnie wydarzenia z nowej i jakże skutecznej strategii rebeliantów. To nie jest otwarta walka, to nie jest wybuch IED, to uderzenia w najważniejszy element współpracy – zaufanie. W ostatnich dwóch tygodniach było już siedem takich ataków.

   Chociaż dowództwo ISAF stara się uspokajać nastroje: to są tylko incydenty wobec blisko 340 tysięcy żołnierzy i policjantów w strukturach bezpieczeństwa. Jednak 36 zabitych w tym roku żołnierzy zachodnich z rąk ich teoretycznych sojuszników: żołnierzy i policjantów afgańskich jest najważniejszym argumentem za biciem na alarm. Rządowe siły afgańskie są mocno infiltrowane przez rebeliantów, na dodatek ich potencjał wykazuje dużą fluktuację.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rosomak i Spike  - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Rosomak i Spike - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Wyrzutnie i pociski Spike-LR są w polskiej armii kluczowym narzędziem w budowie zdolności w obszarze walki z bronią pancerną przeciwnika. Panuje do...

więcej polecanych artykułów