Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-12-28 13:35:34

„Chińska” piechota morska w Wenezueli

     W lipcu br. Wenezuela podpisała umowę z chińskim koncernem zbrojeniowym NORINCO na dostawę dla własnego Korpusu Piechoty Morskiej sprzętu i uzbrojenia za kwotę blisko 500 mln USD. Jest to cały pakiet obejmujący czołgi, opancerzone amfibie, samobieżne środki artyleryjskie, moździerze, sprzęt łączności, logistyczny. Nie podano konkretów dotyczących poszczególnych typów sprzętu. Według dowództwa, zakupy w Chinach nie zastąpią ale uzupełnią dziś używane wyposażenie (między innymi amerykańskie).

   Jednocześnie postępuje reorganizacja formacji. Liczy ona aż 9 brygad: 4 brygady desantowe (w tym jedna zmechanizowana), 3 brygady rzeczne, brygadę komandosów morskich i brygadę policji morskiej. Jednym z samodzielnych oddziałów wenezuelskich marines jest batalion łączności. Gros sprzętu z Chin trafić ma do najważniejszej, 1. Brygady Zmechanizowanej Piechoty Morskiej (Primera Brigada de Infantería de Marina Mecanizada).

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów