Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Na Białoruś przybyły rosyjskie bombowce Su-34 z 47. pułku lotniczego. Wezmą udział w paradzie.
Do końca roku rosyjskie lotnictwo wyremontuje i zmodernizuje 2 Tu-160 i 12 Tu-22M3.
Der Spiegel: wietnamska marynarka dla swoich okrętów podwodnych proj. 636 pozyskuje pociski Club.
Singapurski ST Kinetics opracował "strzelającą ciężarówkę". System AMGS kalibru 155 mm.
Szturmowe A-10 wylądowały w estońskiej bazie Amari.
Kanadyjska marynarka po 43 latach służby wycofała z linii niszczyciel HMCS Iroquois.
Lockheed Martin wyprodukował tysięczny egzemplarz zasobnika Sniper.
Testowe kierowane odpalenie pocisku Meteor z pokładu samolotu Rafale.
Chińska kompania reprezentacyjna weźmie udział w moskiewskiej paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa.

2013-03-11 11:22:28

Zmiany organizacyjne (redukcje) w US Army

     Konkretne decyzje, które z brygadowych zespołów bojowych (Brigade Combat Team) zostaną rozwiązane ma być znana jesienią bieżącego roku (prócz, co symptomatyczne dla Europy, dwóch brygad na naszym kontynencie - 170. i 172.). Podtrzymywana w dalszym ciągu jest decyzja by z dzisiejszych 45 brygad pozostawić tylko 32. Nie oznacza to jednak proporcjonalnej do liczby brygad redukcji.

   Przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby brygad planuje się bowiem ich wzmocnienie. Pancerne oraz piechoty otrzymają dodatkowe bataliony operacyjne (zmotoryzowane z KTO Stryker mają już po trzy bataliony). Kolejnym pododdziałem jaki pojawi się w każdej z brygad to batalion saperów – takie są wnioski z ostatniej dekady wojen prowadzonych przez US Army. Brygadowe Zespoły Bojowe będą również specjalizowane do działań na konkretnych kierunkach (przydzielane do Dowództw Regionalnych). Pierwsza z nich, stacjonująca w Stanach Zjednoczonych 2. Brygada Pancerna 1. Dywizji Piechoty została przydzielona do dowództwa afrykańskiego (US AFRICOM). Brygady „regionalne” będą przydzielać zespoły żołnierzy w zależności od potrzeb regionu (np. zadania szkoleniowe sił miejscowych). Przewiduje się, że podstawowy zakres zadań (jest ich 140) będzie wypełniać drużyna-batalion.

   Z kolei spadochroniarze z XVIII Korpusu Powietrznodesantowego prawdopodobnie otrzymają wsparcie ogniowe w postaci pododdziałów złożonych z wozów wsparcia ogniowego MGS Stryker (armata 105mm).

   Modyfikacja struktur nastąpić ma według planu BCT 2020.

   Prowadzi się analizy jak wzmocnić potencjał rozpoznawczy oddziałów lądowych. Prawdopodobnie dziś występujące brygady rozpoznawcze zostaną rozdzielone na poszczególne dywizje i korpusy (podobnie jak pancerne pułki rozpoznawcze).

   US Army w najbliższych latach zmniejszy swoją liczebność z 570 do 490 tysięcy żołnierzy, Gwardia Narodowa zostanie zredukowana do 358 tysięcy gwardzistów, a armia rezerwowa do 205 tysięcy (o 8 tysięcy). Obowiązujące od 1 marca br. cięcia wydatków federalnych mogą spowodować kolejne plany redukcyjne.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Spekulacje na temat przyszłości Sikorsky'ego

Spekulacje na temat przyszłości Sikorsky'ego

Spekulacje na temat zamiarów United Technologies Corporation (UTC) wobec należącej do niej firmy Sikorsky Aircraft Corporation trwają już od kilkun...

więcej polecanych artykułów