Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-11-09 10:49:09

Nowe Mi-35 trafiły do Iraku

     8 listopada br. do portu Umm Qasr przybyły pierwsze cztery śmigłowce szturmowe Mil Mi-35 zamówione przez Irak w Rosji w 2012 roku. Są częścią gigantycznej umowy, której głównymi elementami są właśnie wiropłaty bojowe oraz systemy obrony przeciwlotniczej.

Irakijczycy otrzymali pierwsze cztery Mi-35 - fot. Ministerstwo Obrony Rosji

   Uroczystość dostawy stała się okazją do odsłonięcia części tajemnicy dotyczącej tej umowy. W jej ramach Irakijczycy zamówili w Rosji trzy typy śmigłowców szturmowych - poza Mi-35 będą to Mi-28NE oraz Ka-52 Aligator. Łącznie Bagad oczekuje na dostawę 42 wiropłatów bojowych, które będą wykorzystywane do wsparcia operacji antyterrorystycznych oraz uszczelnienia granicy państwowej. Poza wiropłatami, Rosjanie dostarczą do Iraku partię samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bałtyk a działania bojowe

Bałtyk a działania bojowe

Artykuł poniższy prezentuje wpływ warunków naturalnych występujących na akwenie Morza Bałtyckiego na działania bojowe, według poglądów NATO z I poł...

więcej polecanych artykułów