Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-12-18 15:58:47

Modernizacja argentyńskiej artylerii

     Podczas święta artylerii dowodzący armią argentyńską generał Cesar Milani przedstawił plany dotyczące modernizacji tego rodzaju wojsk. Składa się na niego kilka podstawowych elementów.

Argentyna wdraża własne systemy rakietowe na podwoziach Iveco.

   Jeszcze w grudniu Argentyńczycy otrzymają pierwsze 6 z zamówionych holowanych haubic Oto Melara M-56 L14 kalibru 105 mm. Pozostałe zostaną odebrane w przeciągu dwóch lat, nowe systemy trafią do 12. Grupy Artylerii Górskiej. M-56 jest już użytkowany przez argentyńskie siły zbrojne w liczbie 70 haubic.

   Ze Stanami Zjednoczonymi prowadzone są negocjacje w sprawie nabycia 36 samobieżnych haubic M109 (wersja A2 lub A5) celem zastąpienia starych francuskich AMX-F3. M109 uzupełnią podobne systemy typu Palmaria, których 20 posadowiono na podwoziu wozu TAM, jednak spora ich część jest niesprawna z powodu problemów z lufami.

   Prowadzony jest program, który ma wdrożyć do służby modernizację dla 108 holowanych haubic kalibru 105 mm.

   Argentyna inwestuje również w symulatory strzelań artylerii przeciwlotniczej Sitaran II (armaty FLAB KAN 54 kalibru 20 mm), 16 takich odebrano, 31 zostanie dostarczonych. Kupuje się wojskowe notebooki (27 sztuk ze specjalnym oprogramowaniem Patria) dla artylerzystów i wkrótce pojawi się 14 nowych dalmierzy laserowych (zasięg do 20 km).

   W 2014 roku rozpoczną się również dostawy zestawów przeciwlotniczych RBS-70, a rodzime zakłady przekażą dwie wyrzutnie rakietowe CP-130 kalibru 127 mm na podwoziu Iveco Trakker.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów