Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-01-10 10:36:50

Libia zainteresowana zakupami broni w Turcji

     Na początku stycznia 2014 roku, premier Libii Ali Zeidan podczas wizyty w Turcji odwiedził zakłady TAI i zapoznał się z linią produkcyjną śmigłowca szturmowego T129. Nie chodziło zresztą tylko o śmigłowce, lista potencjalnych produktów znajdujących się ofercie tureckiej zbrojeniówki i w zainteresowaniu Libii jest zdecydowanie dłuższa.

Znaczenie polityczne czy wzrost potencjału własnego przemysłu muszą promieniować na region. Turcja jest ważnym graczem dyplomatycznym, stanie się tak samo istotnym dostawcą uzbrojenia. Na zdjęciu transporter Otokar Arma prezentowany podczas MSPO 2013. fot. Mariusz Cielma.

   W tym zainteresowaniu znajdują się turbośmigłowe samoloty szkolne Turkus, kutry dla straży wybrzeża, śmigłowce T-70i Black Hawk (licencyjna produkcja śmigłowca Black Hawk - poważne zagrożenie dla polskiej linii w Mielcu), transportery kołowe Arma i samochody opancerzone Cobra.

   Libia blisko współpracuje z Turcją. W 2013 roku na terenie Turcji szkolenie przeszło około tysiąca libijskich wojskowych, plany na rok bieżący mówią o podwojeniu tej liczby.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów