Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-01-14 11:06:42

Wzrost tureckiego eksportu

     13 stycznia br. rząd Turcji ogłosił, że eksport broni z tego państwa w 2013 roku zamknął się kwotą 1,4 mld USD - stanowi to kolejny rekord, który najprawdopodobniej zostanie pobity w 2014 roku.

W bieżącym roku można spodziewać się pierwszych eksportowych zamówień na tureckie samoloty szkolno-treningowe - fot. TAI

    Głównym towarem eksportowym były komponenty lotnicze oraz bezzałogowce. Koncern TAI odpowiadał bowiem za 39% ogólnej wartości eksportu. Poza tym Turcy eksportowali także pojazdy wojskowe, niewielkie jednostki pływające oraz broń strzelecką. Wynik z 2013 roku pobił poprzedni rekord (z 2012 roku) o 10%. Bieżący rok może być jeszcze lepszy, wszystko to jeśli uda się zrealizować ambitne plany eksportowe, związane choćby z programem turbośmigłowego samolotu szkolno-treningowego (zainteresowanie którym wyraża m.in. Libia) czy śmigłowcami szturmowymi T129 ATAK (w tym przypadku kampania marketingowa obejmuje m.in. Libię, Pakistan czy Jordanię).

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Historia rakiety przeciwokrętowej Sea Killer rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy Contraves Italiana SpA, bazując na doświadczeniach wyniesionych z pr...

więcej polecanych artykułów