Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-01-14 11:30:09

Zwiększanie możliwości E-2D Hawkeye

     13 stycznia br. koncern Northrop-Grumman poinformował, że zawarł kontrakt z Departamentem Obrony w sprawie modernizacji samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-2D Hawkeye. Dzięki zmianom, maszyny będą mogły spędzać w powietrzu większą liczbę czasu.

Samoloty E-2D mają otrzymać urządzenia do uzupełniania paliwa w locie - fot. US Navy

    W ramach umowy, o wartości 226,7 mln dolarów, producent ma dokonać zmian konstrukcyjnych umożliwiających instalację i eksploatację urządzeń przeznaczonych do uzupełniania paliwa w locie. Ze względu na standardy lotnictwa morskiego, z całą pewnością, będą to sondy dla giętkich przewodów. Krok ten ma umożliwić zwiększenie czasu lotu maszyn, które odpowiadają za kontrolę przestrzeni powietrznej i zabezpieczenie działań grup lotniczych amerykańskich lotniskowców.

    W poprzednich latach Northrop-Grumman oraz lotnictwo morskie prowadziło badania w tej sprawie, z wykorzystaniem egzemplarzy przedseryjnych. Obecnie, w momencie zatwierdzenia produkcji wielkoseryjnej, mają przygotowane docelowe rozwiązanie. Dodatkowo zwiększy to potencjał marketingowy konstrukcji.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów