Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-04-01 13:49:52

Operacyjny E-2D Advanced Hawkeye już w służbie US Navy

     27 marca br. w amerykańskiej bazie Norfolk Chambers Field odbyła się uroczystość związana z uzyskaniem pełnych zdolności operacyjnych przez zmodernizowany pokładowy samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-2D Advanced Hawkeye. Pierwszą jednostką amerykańskiej marynarki jaka dysponować będzie tym zaawansowanym narzędziem jest 125. Dywizjon Wczesnego Ostrzegania "Tigertails" (VAW-125) z 1. Lotniskowcowego Skrzydła Lotniczego (Carrier Air Wing 1).

Oprócz sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Hawkeye użytkowane są przez kilka innych armii, np. Egipt, Francję czy Tajwan. fot. Northrop Grumman

   Operacyjne testy zmodernizowanych „oczu” US Navy rozpoczęły się w 2011 roku. Zainstalowany na E-2D system obejmuje nowy radiolokator o mechnicznych i elektronicznych sakonowaniu, w pełni cyfrowe zobrazowanie z 21-calowymi monitorami i przetwarzanie danych (nowy komputer misji), nowy system swój-obcy, zmodernizowane systemy łączności i przesyłu danych. E-2D będzie skuteczniej wypelniać zadania związane z koordynacją działań głównie powietrznych związanych z obroną grupy lotniskowcowej czy atakami na cele naziemne. US Navy użytkuje 63 samolotów E-2C/D Hawkeye.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

W artykułach przedstawiających możliwości i kierunki rozwoju samobieżnej artylerii lufowej, przede wszystkim kalibru 155 mm, zwraca się szczególną ...

więcej polecanych artykułów