Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-07-22 14:01:40

Wenezuelska piechota morska z chińskimi wozami pancernymi

     Za około 500 milionów USD piechota morska Wenezueli pozyska chińskie wozy opancerzone i sprzęt artyleryjski. Dostawa odbywa się na podstawie umowy podpisanej z NORINCO (North Industries Corporation).

ZBD-05 to amfibijny bwp przystosowany do potrzeb jednostek piechoty morskiej, może być desantowany nawet 10 mil morskich od brzegu. Jego podstawowe uzbrojenie stanowi armata 30 mm oraz kierowane pociski przeciwpancerne HJ-73C. fot. Internet

  Nie ujawniono liczby kupowanych systemów, ale dostawy objąć mają bojowe wozy piechoty VN18 (chińskie oznaczenie ZBD-05), wykorzystujące te same podwozie lekkie czołgi VN16 z armatą 105 mm (ZTL-05), kołowe transportery piechoty VN1 (ZBL-09) w układzie 8x8, wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe SR-5 z pociskami 122 i 220 mm, samobieżne moździerze 81-mm (na podwoziu 4x4 CS/VA-1) oraz kalibru 120 mm.

  Umowa z chińskim NORINCO została zawarta blisko dwa lata temu. Obecnie pojawiły się informacje na temat przedmiotu dostaw przeznaczonych dla wenezuelskiej piechoty morskiej.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów