Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-10-14 20:50:28

Nadchodzi USS Oregon

     14 października br. Sekretarz Marynarki poinformował, że kolejny okręt podwodny typu Virginia otrzyma nazwę USS Oregon. Będzie to druga jednostka w wersji Block IV.

Tradycja zobowiązuje, poza jednym wyjątkiem okręty typu Virginia otrzymują nazwy na cześć poszczególnych stanów - fot. US Navy

   Okręt, który dotychczas krył się pod oznaczeniem SSN-793, został zamówiony w kwietniu br.. Będzie dwudziestym przedstawicielem typu Virginia w szeregach US Navy, poza jednym wszystkie noszą (dotychczas) nazwy na cześć poszczególnych stanów tego federalnego państwa. Oregon nie miał, dotychczas, szczęścia w nazewnictwie US Navy - ostatnią jednostką był pancernik z końca XIX wieku, który uczestniczył w wojnie z Hiszpanią i w I wojnie światowej. 

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Zainicjowana pod koniec czerwca 2020 roku przez Inspektorat Uzbrojenia faza dialogu technicznego dotycząca programu Perkoz skłania do przyjrzenia s...

więcej polecanych artykułów