Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-11-11 11:58:10

Indyjscy wojskowi na testach pocisku Barak 8

     W Izraelu przebywała grupa indyjskich inżynierów z agencji rozwoju projektów obronnych (DRDO) oraz wojskowych, gdzie między innymi obserwowali testy pocisku przeciwlotniczego Barak 8, znanego w Indiach jako LRSAM (Long Range Surface to Air Missile).

Barak 8 podczas jednego z poprzednich testów. fot. IAI

 Testy w rejonie pustyni Negew przeprowadziła 10 listopada firma Israel Aerospace Industries (IAI), partner Indii w rozwijaniu lokalnej wersji pocisku. Odpalenie do celu imitującego samolot bojowy zakończyć się miało sukcesem. Procedurę ataku zbliżono do operacyjnego. Testowano radiolokator, system dowodzenia, łączności oraz sam pocisk.

  W 2007 roku Indie oraz Izrael podpisały porozumienie o wartości 300 milionów USD dotyczące rozwijania Barak-8 (LRSAM). Pocisk ma długość 4,5 metra, średnicę 0,54 metra, masę 275 kg, w tym 60 kilogramowa głowica. Operacyjny zasięg pocisku wskazywany jest na 75-100 kilometrów. W stronę celu, którym może być zarówno samolot jak i pocisk przeciwokrętowy czy manewrujący porusza się z prędkością 2 Ma.

 W ostatnich tygodniach izraelska marynarka wojenna przeprowadziła także własne testy pocisku Barak 8.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

W Dęblinie, w obecności m.in.: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, 31 styczn...

więcej polecanych artykułów