Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-11-21 19:44:11

Japończycy ogłaszają zakupy amerykańskich samolotów

     21 listopada br. Ministerstwo Obrony Japonii ogłosiło, że kupi w Stanach Zjednoczonych trzy typy samolotów - ma to związek z planami modernizacji technicznej sił samoobrony tego kraju. Beneficjentami będą koncerny Northrop-Grumman, Boeing oraz firma Bell.

Rozbudowa sił amfibijnych powoduje, że Japończycy zakupią 17 V-22 Osprey - fot. US Navy

   W ramach programu zakupowego Japonia zakupi w Stanach Zjednoczonych przynajmniej 17 samolotów transportowych pionowego startu i lądowania V-22 Osprey, które wzmocnią potencjał amfibijny, a także mogą wspierać operacje humanitarne. O ile nic się nie stanie, Japonia będzie pierwszym eksportowym użytkownikiem tej rewolucyjnej konstrukcji - wszystko dzięki opóźnieniom w Izraelu.

   Dodatkowe plany zakupowe mówią o pozyskaniu bezpilotowych aparatów latających Northrop-Grumman Global Hawk oraz turbośmigłowych samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-2D Hawkeye (tego samego producenta). O ile wybór bezpilotowców, podobnie jak Ospreyów, był pozbawiony rywalizacji, tak w ostanim przypadku oferta Northrop-Grumman rywalizowała z Boeingiem (E-737). E-2D Hawkeye zastąpią w linii stare E-2C Hawkeye, zakup może objąć około dziesięciu egzemplarzy.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rosomak i Spike  - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Rosomak i Spike - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Wyrzutnie i pociski Spike-LR są w polskiej armii kluczowym narzędziem w budowie zdolności w obszarze walki z bronią pancerną przeciwnika. Panuje do...

więcej polecanych artykułów