Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-12-12 22:23:46

Tunezyjskie C-130J w komplecie

     11 grudnia br. Lockheed Martin poinformował o dostarczeniu Tunezji drugiego (i zarazem ostatniego) średniego samolotu transportowego C-130J-30 Super Hercules. Tym samym pierwszy afrykański użytkownik najnowszej generacji C-130 posiada już obie zamówione maszyny.

Tunezja odebrała drugi C-130J-30 Super Hercules - fot. Lockheed Martin

   Maszyny zostały zamówione w 2010 roku, a dostawa pierwszego miała miejsce w kwietniu 2013 roku. W siłach zbrojnych Tunezji dołączą do sześciu egzemplarzy C-130B oraz pojedynczego C-130H - ze względu na potrzeby operacyjne istnieje szansa, że władze zdecydują się na zakup kolejnych samolotów tego typu. Poza Tunezją, w Afryce eksploatowanych jest jeszcze około 80 wojskowych Herculesów starszych generacji, część z nich może zostać zastąpiona przez wersję J - być może drugim krajem tego kontynentu będzie Libia, która negocjuje pozyskanie przynajmniej dwóch maszyn.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Serbska haubica samochodowa SORA

Serbska haubica samochodowa SORA

W ostatnich latach nastąpił silny rozwój samochodowych dział samobieżnych, które stały się ciekawą alternatywą dla haubic gąsienicowych. Rozwój koł...

więcej polecanych artykułów