Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-01-05 16:15:12

Saudyjczycy wystawiają na aukcji swoje F-5 Tiger II

     5 stycznia br. media światowe poinformowały, że władze Arabii Saudyjskiej zdecydowały się na niecodzienny krok - sprzedaż floty odrzutowych samolotów bojowych Northrop F-5E/F Tiger II ogłoszono na specjalistycznym serwisie aukcyjnym. Ogłoszenie pojawiło się 18 grudnia, a potencjalni chętni mają czas na składanie swoich ofert do 20 lutego.

 

Saudyjczycy sprzedają na aukcji swoje F-5E/F Tiger II - fot. Siły Powietrzne Arabii Saudyjskiej

   Potencjalny nabywca może zakupić 79 samolotów, które są już zbędne dla lotnictwa Królestwa. Ten typ myśliwca jest bowiem zastępowany przez nowoczesne Eurofighter Typhoon. Ze względu na stan techniczny mogą być jednak atrakcyjnym towarem - na świecie eksploatowanych jest jeszcze około 300 samolotów rodziny F-5 Tiger II, do których coraz trudniej o części zamienne. Z tego też względu sama licytacja może być interesująca.

  Monografia samolotów Northrop F-5E/F Tiger II w portalu Dziennik Zbrojny.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec HAL Dhruv

Śmigłowiec HAL Dhruv

Indyjski przemysł lotniczy rozpoczął swą przygodę ze śmigłowcami pod koniec lat sześćdziesiątych. Wtedy to, zakłady Hindustan Aeronautics Limited (...

więcej polecanych artykułów