Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-12-08 09:08:52

Zumwalt na testach w morzu

     Prototyp budowanego w ramach programu DDG-1000 niszczyciela USS Zumwalt, opuścił stocznię Bath Iron Works i po raz pierwszy wyruszył wczoraj w rejs na otwarte wody. Nie jest to tylko istotny moment w historii budowy jednostki, dla wielu to kluczowy moment w rozwoju okrętów bojowych US Navy.


  Wypłynięcie okrętu na otwarte wody ma na celu zebranie pierwszych doświadczeń i usunięcie usterek. USS Zumwalt, pierwszy z trzech niszczycieli nowej generacji, trafić ma w ręce amerykańskich marynarzy już w przyszłym roku. Pierwszym dowódcą wypierającego rekordowe, jak na niszczyciel, 15000 ton, został kapitan James Kirk. Budowę USS Zumwalt zapoczątkowano jeszcze w 2009 roku. W jego konstrukcji, odzwierciedlającej współczesne technologie z zakresu minimalizacji pól, oparcie w pełni o elektryczne źródła energii o mocy 78 MW, automatyzację skutkującą załogą na poziomie 160 ludzi i nowe systemy uzbrojenia, charakterystyczny jest także dziób okrętu, przypominający pancerniki Dreadnought sprzed wieku. Planowano budowę 32 jednostek klasy Zumwalt, obecnie jednak z powodu kosztów mowa o partii trzech okrętów, traktowanych jako demonstratory technologii. Program nabywanej partii jednostek ma wartość 4,4 miliarda USD.

fot. Bath Iron Works
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów