Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-12-15 17:58:03

Nawet sześć rosyjskich korwet dla Algierii

     Specjalizujący się w kwestiach militarnych Magrebu portal MENA Defense podał informację, że od tego roku w rosyjskiej stoczni Siewiernaja Wierf trwa budowa korwet projektu 20380/20382 Tigr, przeznaczonych dla algierskiej marynarki wojennej.

Rzekome zdjęcie jednej z dwóch budowanych już korwet Tigr dla algierskiej marynarki. fot. MENA Defense

  Autorów z portalu, na nieupubliczniony kontrakt rosyjsko-algierski, naprowadziły dwie sprawy. Pożar na jednym z okrętów, który określono mianem algierskiego, a wygląd jednoznacznie wskazywał na korwetę Tigr (w petersburskiej Siewiernaja Wierf trwa także remont algierskich korwet 1234E Nanuchka oraz pojedynczej Koni). Dodatkowo, odnotowano zamówienie zestawów przeciwlotniczych Sztil-1 z pionowymi wyrzutniami – takich algierska flota nie wykorzystuje na żadnym ze swoich okrętów.

  Według portalu powołującego się na własne źródła wśród wojskowych Algierii, kraj ten zamówił sześć korwet Tigr w dwóch wersjach. Okręty od odpowiedników rosyjskich mają być dłuższe o 10 metrów i wypierać po 300 dodatkowych ton, napęd w postaci silników wysokoprężnych dostarczy niemiecki MTU. Uzbrojenie korwet stanowić mają systemy przeciwlotnicze Sztil-1 oraz Kasztan. Druga wersja będzie wyspecjalizowana do prowadzenia misji przeciwko okrętom podwodnym. Na obu znaleźć się ma miejsce na uzbrojenie kierowane dalekiego zasięgu. Pierwsze dwa okręty Algieria odebrać ma w 2017 roku, wszystkie do 2020. Cztery fregaty projektu 20380 wchodzą w skład także rosyjskiej Floty Bałtyckiej.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Serbska haubica samochodowa SORA

Serbska haubica samochodowa SORA

W ostatnich latach nastąpił silny rozwój samochodowych dział samobieżnych, które stały się ciekawą alternatywą dla haubic gąsienicowych. Rozwój koł...

więcej polecanych artykułów