Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-04-04 07:31:32

Otokar gotowy do masowej produkcji Altay'a

     Turecki Otokar, element Koç Group, odpowiedzialny za opracowanie czołgu Altay poinformował, że jest gotowy do masowej produkcji pierwszego tureckiego czołgu.


   Wniosek w sprawie masowej produkcji czołgu, następujący po zakończeniu procesu rozwoju i badań prototypów, przedstawiony został dla podsekratariatu ds. przemysłu obronnego (SSM) 18 stycznia br. Obecnie czeka się na decyzję urzędników w sprawie uruchomienia produkcji seryjnej, z którą Otokar wiąże największe szanse na swoją przyszłość. Ostatnie rozmowy na temat czołgu prowadzono 9 marca br., według mediów – nie ma problemów. Drugi etap podpisanej w 2008 roku z SSM umowy na program Altay zakłada budowę partii 250 wozów i wsparcie ich eksploatacji.

fot. Otokar
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Żelazna Dywizja, tylko Żelazny Batalion, czy nowe, godne doby informacji, podejście do szczebla dywizji?

Żelazna Dywizja, tylko Żelazny Batalion, czy nowe, godne doby informacji, podejście do szczebla dywizji?

Kilka tygodni temu zadanie utworzenia nowej dywizji operacyjnej Wojsk Lądowych otrzymał generał brygady Jarosław Gromadziński, przez ledwie sierpie...

więcej polecanych artykułów