Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-11-04 11:27:20

Jastrzębie z 31BLT lecą na południe

     Szkolenie pilotów oraz obsług samolotów F-16 z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w hiszpańskiej bazie lotniczej w Albacete.


  Pięć samolotów wielozadaniowych F-16, kilku pilotów oraz kilkudziesięciu żołnierzy perosnelu zabezpieczającego z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego wyleciało w dniu 4 listopada br. do hiszpańskiej bazy lotniczej w Albacete aby wziąć udział w szkoleniu TLP (Tactical Leadership Programme).

  Miejscowość Albacete położona jest w południowo-wschodniej Hiszpanii. Niedaleko tej miejscowości znajduje się baza lotnicza Los Llanos Hiszpańskich Sił Powietrznych, w której od wielu lat odbywają się cyklicznie międzynarodowe szkolenia Tactical Leadership Programme.

  Do zasadniczych celów kursów TLP należy progresywne podnoszenie umiejętności dowódczych personelu latającego oraz zwiększenie możliwości taktycznych sił powietrznych NATO. Uczestnicy kursu doskonalą taktykę oraz procedury potrzebne do realizacji międzynarodowych operacji lotniczych. Przygotowanie takich międzynarodowych ćwiczeń  to ogromny wysiłek planistyczny.

  W tej edycji, pod okiem instruktorów i kolegów, biorących udział w szkoleniu polskie załogi m. in. przećwiczą planowanie operacji powietrznych z udziałem międzynarodowych sił koalicyjnych, ofensywne działania lotnicze z uderzeniami na cele naziemne, a także defensywne działania lotnicze.

  Program ten na trwałe wrósł w roczny cykl szkolenia lotniczego polskich Jastrzębi, a 31.BLT bierze w nim udział od 2009 roku.

por. Grzegorz Jasianek

fot. 31. BLT
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Holenderskie okręty podwodne 1946-2014  - cz. II

Holenderskie okręty podwodne 1946-2014 - cz. II

W połowie lat siedemdziesiątych Koninklijke Marine utrzymywała w służbie sumie sześć okrętów podwodnych. Jednak cztery z nich były okrętami należąc...

więcej polecanych artykułów