Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-11-29 16:40:44

Kobieta dowódcą okrętu PMW

     Już jutro historyczne wydarzenie w świnoujskim Porcie Wojennym. Po raz pierwszy kobieta obejmie dowodzenie okrętem Polskiej Marynarki Wojennej. Na dodatek, wszystko pozostanie w rodzinie.


 Kapitan marynarki Katarzyna Mazurek stanie na czele ORP Lublin, okrętu transportowo-minowego z 2. Dywizjonu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W uroczystości zapowiedziano udział dowódcy 8. FOW komandora Krzysztofa Zdonka oraz przedstawicieli miasta-patrona jednostki, Lublina.

 W latach 1989-1991 do służby pod biało-czerwoną banderą trafiło pięć jednostek oznaczonych jako projekt 767. ORP Lublin jest pierwszym okrętem serii, wypiera 1745 ton i mierzy blisko 96 metrów. Do jego podstawowych zadań należy transport wojsk (np. 9 czołgów podstawowych), poprzez montaż torów minowych jednostki mogą służyć także do stawiania zapór. Dotychczasowym dowódcą ORP Lublin był mianowany wiosną tego roku na stopień kmdr ppor. Piotr Mazurek, mąż Pani Katarzyny...

(MC)

fot. 8. FOW
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wstępny projekt budżetu MON na 2018 rok

Wstępny projekt budżetu MON na 2018 rok

W dniu 24 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2018 rok. Choć w wyniku dalszej procedury legislacyjnej może on...

więcej polecanych artykułów