Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-01-31 17:49:37

ORP Kościuszko w drodze do Norwegii

     Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko wyszła dzisiaj z Portu Wojennego w Gdyni i obrała kurs do norweskiego portu Bergen. Jednostka weźmie udział w międzynarodowych manewrach pod kryptonimem TG-17.


  Pożegnanie okrętu odbyło się w obecności dowódcy 3 Flotylli Okrętów kontradmirała Krzysztofa Jaworskiego i zaproszonych rodzin załogi. Od 6 lutego 2017 r. okręt polskiej Marynarki Wojennej oraz znajdujący się na jego pokładzie śmigłowiec SH-2G wezmą udział w ćwiczeniu TG-17, gdzie prowadzić będą działania w zakresie doskonalenia techniki zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), okrętów nawodnych, odparcia ataku powietrznego oraz działania asymetryczne z wykorzystaniem szybkich łodzi motorowych. Do macierzystego portu fregata powróci pod koniec lutego.

  Pora zimowa w Norwegii, z wyjątkowo niską temperaturą oraz często zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, bywa bardzo zaskakująca i nieprzyjazna. W razie wystąpienia sytuacji kryzysowej, konieczne jest, aby załogi okrętów miały doświadczenie w prowadzeniu operacji połączonych sił w ekstremalnych warunkach zimowych.

Radosław Pioch

fot. 3. FO
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy statek powietrzny MQ-1 Predator

Bezzałogowy statek powietrzny MQ-1 Predator

Historia prawdopodobnie najbardziej „medialnego” spośród aktualnie eksploatowanych systemów bezzałogowych, czyli RQ-1/MQ-1 Predator rozpoczęła fakt...

więcej polecanych artykułów