Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-08-02 00:09:33

Dyon Krabów w Węgorzewie

     Trwa realizacja programu artyleryjskiego Krab, czego najlepszym dowodem jest dostarczenie w dniu 31 lipca 2017 roku partii 14 samobieżnych armatohaubic.


 Transport z Huty Stalowa Wola zrealizowano cywilnymi zestawami niskopodwoziowymi. Kolejne Kraby trafiły do 2. dywizjonu artylerii samobieżnej 11. Pułku Artylerii z Węgorzewa. Oficjalna uroczystość związana z pełnym ukompletowaniem pierwszego modułu dywizjonowego odbędzie się 31 sierpnia 2017 roku, prawdopodobnie z udziałem przedstawicieli kierownictwa MON.

  2. dywizjon już od pewnego czasu realizuje program przezbrojenia w system Regina (Krab). Odbył także strzelania, wpierw na obiektach toruńskiego centrum (grudzień 2016), potem w marcu 2017 roku także w ośrodku poligonowym w Bemowie Piskim w ramach prowadzonych badań eksploatacyjno-wojskowych. Charakteryzować się miał przy tym wysokim poziomem celności, amunicją klasyczną miano osiągnąć błąd trafienia rzędu 20 metrów. Inną niewiadomą pozostaje kwestia liczby Krabów w 2. das, wydaje się w praktyce pewne, że przed dostawą z końca lipca w Węgorzewie były ciągle jedynie 2 haubice tego typu.

(MC)

fot. kpt. Rafał Ługiewicz (11. MPA)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów