Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Wysokość, inna niż pozostałych izraelskich F-16, miała przyczynić się do trafienia i utraty myśliwca
Drugie strzelania testowe nową rosyjską przeciwrakietą PRS-1M.
Chorwacja planuje modernizację posiadanych kilkudziesięciu czołgów M-84 (lokalny T-72)
NATO: spotkanie ministrów obrony w dniach 14-15 luty. W Brukseli szef MON Mariusz Błaszczak.
Liczba interwencji brytyjskich myśliwców QRA wobec rosyjskich maszyn spadła do ledwie 6 w 2017 r.

2018-01-24 14:03:27

Cyfrowa artyleria

     Od poniedziałku,22 stycznia, przez kolejne 2 dni sekcja artylerii wraz z najlepszymi specjalistami rozpoznania artyleryjskiego brygady uczestniczyła w warsztatach roboczych dotyczących wykorzystania w procesie szkolenia najnowszych zdobyczy techniki.


 Warsztaty odbyły się w Zakładzie Symulacji Taktycznych Wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. Główne zagadnienia zrealizowane w trakcie warsztatów obejmowały zapoznanie z  możliwościami symulatora VBS3 oraz prezentację systemu PALLAS – trenażera do szkolenia wysuniętych obserwatorów. Dodatkowo uczestnicy zostali zapoznani z plutonowym trenażerem KTO Rosomak – ASTER.

 Ostatnim elementem warsztatów było przedstawienie autorskiego projektu symulacyjnego dla artylerii opracowanego przez kapitana Kalinowskiego, oficera Zakładu Symulacji Taktycznych. W przyszłości może on stanowić kompleksowe narzędzie szkoleniowe dla kompanii wsparcia wyposażonej w moździerze.

 „Na współczesnym polu walki nie tylko siła ognia, która wraz z rozwojem wojsk rakietowych znacząco wzrasta, ale przede wszystkim jego precyzja odgrywa decydującą rolę. Dlatego też bardzo ważne jest rozpoznanie artyleryjskie i proces szkolenia zwiadowców. Warsztaty były sposobnością do zapoznania się z możliwościami jakie dają nowe artyleryjskie symulatory będące obecnie na wyposażeniu AWL oraz zweryfikowanie ich pod kątem przydatności do szkolenia w Cyfrowej Brygadzie.’’ – podkreślił kapitan Michał Antosiewicz oficer sekcji Wojsk Rakietowych i Artylerii (WRiA). 

 Symulator VBS3 poza szkoleniem artylerzystów o specjalności rozpoznanie może również weryfikować umiejętność wykorzystywania w walce procedur takich jak „Call for Fire”. Dodatkowo pozwala doskonalić kwalifikacje koordynatorom wsparcia ogniowego, a także operatorom BSR.
 
 „Symulatory, z którymi zostaliśmy zapoznani wpisują się w formułę szkolenia Forward Observer, które rozpoczęliśmy w  Wielkopolskiej Brygadzie w ubiegłym roku. Podczas kolejnych edycji kursu, będziemy starali się, aby zawierały zagadnienia realizowane z wykorzystaniem trenażerów wrocławskiej uczelni.”– dodał instruktor sekcji WRiA sierżant Krzysztof Łaski.

 Szeroki wachlarz możliwości jakie dają komputerowe trenażery, z pewnością może być wykorzystany zarówno do realizacji szkolenia sekcji rozpoznania artyleryjskiego na potrzeby rażenia, jak również żołnierzy zmotoryzowanych.
 
Sekcja WRiA 17.BZmechpowered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji i wyzwania programu Homar

Stan realizacji i wyzwania programu Homar

W dniu 22 grudnia br. odbyła się konferencja prasowa Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. podczas której przedstawiony został stan prac oraz wyzwania z...

więcej polecanych artykułów