Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-04 12:50:37

Bezpieczne obrady Komitetu Wojskowego NATO

     Około 700 żołnierzy Żandarmerii Wojskowych i 170 pojazdów służbowych było zaangażowanych w zabezpieczenie prewencyjno-ochronne konferencji Komitetu Wojskowego NATO.

  W dniach 28-30 września w Warszawie odbyło się formalne posiedzenie Komitetu Wojskowego NATO, najwyższego organu wojskowego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przez trzy dni szefowie obrony i szefowie sztabów generalnych państw członkowskich omawiali kwestie gotowości, reagowania i modernizacji Sojuszu, a także zalecenia dotyczące przyszłych operacji NATO, ćwiczeń i działań, w tym bliższej współpracy z organizacjami międzynarodowymi.

  Żandarmeria Wojskowa była odpowiedzialna za bezpieczeństwo osób uczestniczących w obradach Komitetu Wojskowego NATO. Żandarmi realizowali czynności ochronne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 grudnia 2001 roku. Do ich zadań należało m.in.: ochrona VIP, zabezpieczenie ochronne i prewencyjne miejsc czasowego pobytu delegacji, pirotechniczne rozpoznanie obiektów, działania kontrterrorystyczne i pilotowanie pojazdów.

  Podczas realizacji zadań Żandarmeria Wojskowa współpracowała z Policją, Służbą Ochrony Państwa, Państwową Strażą Pożarną, Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbą Kontrwywiadu Wojskowego oraz dowództwami RON.

  Wzorowa realizacja zadań przez Żandarmerię Wojskową i skuteczna współpraca z wymienionymi podmiotami sprawiły, że podczas trwania obrad nie odnotowano negatywnych zdarzeń. Dzięki profesjonalnej i pełnej zaangażowania służbie żołnierzy Żandarmerii Wojskowej bezpieczeństwo uczestników konferencji było niezakłócone, a program konferencji został zrealizowany zgodnie z przyjętymi założeniami oraz potrzebami delegacji.

Sylwia Guzowska (KG ŻW)

fot. Eugeniusz Kokowicz

powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów