Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-11-02 21:19:24

Ruszyła budowa czwartego holownika dla Marynarki Wojennej

     25 października br., na terenie Stoczni Remontowa Shipbuilding S.A., odbyła się inauguracja palenia blach na czwarty holownik B860/4 z serii sześciu nowobudowanych jednostek dla Marynarki Wojennej RP


 Stocznia Remontowa Shipbuilding S.A dostarczy do 2020 roku 6 okrętów typu H-11 na potrzeby Marynarki Wojennej. Przekazanie pierwszej jednostki, ochrzczonej w październiku br. imieniem Bolko planowane jest na I kwartał 2019 roku. Kolejne okręty mają trafić do Marynarki Wojennej w odstępach kilkumiesięcznych.

 Aktualnie na pierwszym holowniku, zwodowanym 8 października br., odbywa się montaż mechanizmów głównych, pomocniczych oraz wyposażenia pokładowego. Na drugiej i trzeciej jednostce trwają prace kadłubowe.

 Zgodnie z przeznaczeniem, holowniki będą pełniły funkcje logistyczne i pomocnicze, w porcie i na morzu. Do ich zadań będzie należało holowanie i wykonywanie działań związanych z ewakuacją techniczną innych jednostek oraz udzielanie wsparcia w zakresie prowadzonych akcji ratowniczych. Dzięki posiadanej klasie lodowej będą zdolne do operowania w bardzo trudnych warunkach lodowych.

***

 Pierwsze cięcie blach pod nowy okręt ma uroczysty charakter. W inauguracji budowy czwartej jednostki, poza przedstawicielami ze strony Zamawiającego - Inspektoratu Uzbrojenia, wzięli udział przedstawiciele innych instytucji resortu obrony narodowej wchodzących w skład Zespołu Sterującego powołanego przez szefa Inspektoratu Uzbrojenia do nadzorowania umowy. Obecni byli także eksperci z  jednostek Marynarki Wojennej, która będzie użytkownikiem nowych holowników.

Inspektorat Uzbrojenia
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów