Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-11-07 15:20:03

WOT w ćwiczeniu Anakonda 18

     - Rok temu po raz pierwszy współdziałaliśmy z wojskami operacyjnymi podczas ćwiczenia Dragon, w tym roku rozszerzamy zakres naszego zaangażowania, oprócz grup operacyjnych w ćwiczeniu ANAKONDA-18 wezmą udział trzy kompanie lekkiej piechoty, nasz udział będzie służył weryfikacji przyjętych założeń doktrynalnych i taktycznych – powiedział dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła.

  Ćwiczenie pk. Anakonda 18 to największe tegoroczne manewry wojskowe organizowane przez Polskę. W tym roku po raz pierwszy wezmą w nich udział żołnierze najmłodszego rodzaju sił zbrojnych – Wojsk Obrony Terytorialnej.

  Łącznie w ćwiczenie będzie zaangażowanych blisko 400 żołnierzy WOT. Największą i najważniejszą grupę ćwiczących będą stanowili ochotnicy pełniący terytorialną służbę wojskową w składzie trzech kompanii lekkiej piechoty wydzieleni z brygad OT: podlaskiej, lubelskiej i warmińsko-mazurskiej. Oprócz tego w ćwiczeniu weźmie udział kilkudziesięciu żołnierzy zawodowych w ramach grup operacyjnych.

  Do najważniejszych zadań realizowanych przez terytorialsów będą należały: wsparcie ochrony granicy państwowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Straży Granicznej, ochrona infrastruktury krytycznej (zakłady Azotowe Puławy) oraz współdziałanie z wojskami operacyjnymi przy zabezpieczeniu drogowych odcinków lotniskowych, a także realizacja zadań poszukiwawczo – ratowniczych.

  Jak powiedział dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła udział WOT w ćwiczeniu będzie służył weryfikacji przyjętych założeń doktrynalnych i taktycznych.

  Dziękujemy dowództwu operacyjnemu za umożliwienie udziału w ćwiczeniu i możliwość realizacji zadań ramię w ramię z innymi rodzajami sił zbrojnych oraz służbami.

ppłk Marek Pietrzak (DWOT)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów