Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-03-04 09:37:44

Nasze MiGi-29 w Hiszpanii

     Czterech pilotów i trzy myśliwce MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego przebywają od 1 marca w hiszpańskiej bazie Albacette. Do końca miesiąca będą uczestnikami kursu Tactical Leadership Programme. Mają odgrywać rolę przeciwników powietrznych (red forces) dla ćwiczących pilotów samolotów bojowych państw NATO, uczestniczących w kursie TLP.

 

Polskie MiGi są pożądane na ćwiczeniach NATO, jako potencjalny przeciwnik najczęściej dla F-16. W NATO pozostali użytkownicy posiadają MiG-ów po kilka sprawnych sztuk, trudno więc oczekiwać od nich częstego udziału w powietrznych "walkach" - Dziennik Zbrojny. Na zdjęciu walka powietrzna MiG-29 oraz F-16. fot. Michał Gajzler.

   Do końca miesiąca będą uczestnikami kursu Tactical Leadership Programme. Mają odgrywać rolę przeciwników powietrznych (red forces) dla ćwiczących pilotów samolotów bojowych państw NATO, uczestniczących w kursie TLP.
   MiGi-29 odleciały z lotniska w Mińsku Mazowieckim 28 lutego w godzinach popołudniowych, po drodze zatrzymały się w bazie lotniczej we Francji. Za sterami myśliwców zasiedli major Cezary Lesiński, kapitan Paweł Czajka oraz porucznik Michał Popławski. Techników i sprzęt obsługi naziemnej zabrały do południowo-wschodniej Hiszpanii dwa samoloty C-295 z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego i jeden samolot C-130E z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego. Przebazowanie było więc lotniczą akcją połączoną.

Tekst: ppłk Artur Goławski (Siły Powietrzne)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów