Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Transportowe C-130 USAF zrzuciły broń dla Kurdów broniących Kobane (Syria).
Republika Środkowo-Afrykańska: Drugi raz w ciągu 14 dnii hiszpańscy żołnierze byli pod ostrzałem.
Na październik i grudzień Rosjanie planują odpalenie dwóch pocisków balistycznych Buława.
Rosja zaoferowała Indiom sprzedaż kolejnych 3 fregat typu Talwar.

2012-02-03 19:03:29

Orlik wystartuje w kwietniu

     3 lutego br. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o szczegółach nadchodzącej misji Sił Powietrznych RP pod kryptonimem Orlik IV. Zadania osłony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich polskie maszyny będą realizować od kwietnia do sierpnia 2012 roku.

Dla malborskich MiGów będzie to druga rotacja w ramach Orlika - fot. Łukasz Pacholski

          Tym razem do misji zostaną skierowane samoloty myśliwskie MiG-29 stacjonujące w 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Królewa Malborskiego. W litewskiej bazie zastąpią na dyżurach niemieckie maszyny F-4 Phantom II. Poza samymi samolotami na Litwę skierowanych zostanie około 100 żołnierzy, którzy będą zabezpieczać działanie kontyngentu Orlik IV.

           Zadania osłony państw bałtyckich realizowane są w ramach rotacyjnej misji NATO Baltic Air Policing od 2004 roku. Polacy stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanej nacji - dotychczas trzykrotnie MiGi-29 z biało-czerwonymi szachownicami wykonywały to zadanie.

(ŁP) 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narodowe systemy radiolokacyjne dla Tarczy Polski

Narodowe systemy radiolokacyjne dla Tarczy Polski

Uwaga śledzących postępowanie w sprawie pozyskania zestawów obrony powietrznej średniego zasięgu kryptonim Wisła skupiona jest obecnie na rywalizac...

więcej polecanych artykułów