Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-09-16 21:13:04

Celownik termalny Viki z Etronika

     Celownik termowizyjny Viki przeznaczony jest głównie do broni podstawowej wyposażonej w szynę typu MIL-STD-1913 (tzw. Picatinny). Charakteryzuje się szerokim polem widzenia przy małym powiększeniu, tak aby strzelec miał możliwość szybkiego zorientowania się w terenie wokół siebie i sprawnego wyszukiwania celu.

     W celowniku zastosowano atermizowany obiektyw zapewniający ostry obraz w szerokim zakresie temperatur, bez konieczności dodatkowego przesuwu elementów ogniskujących. Dzięki temu konstrukcja i obsługa celownika została uproszczona a co za tym idzie czas gotowości urządzenia został skrócony. W korpusie umiejscowione są dwa przyciski służące do przełączania negatyw/pozytyw i elektronicznej zmiany powiększenia.

Celownik Viki prezentowany na MSPO 2011, fot. Mariusz Cielma.

     Wprowadzanie niezbędnych poprawek (wiatr, kąt podniesienia) odbywa się tak jak w klasycznym celowniku za pomocą odpowiednio wyskalowanych pokręteł poprawek. Urządzenie posiada wyjście wideo przekazujące obraz z celownika w formie sygnału analogowego PAL. Dzięki obudowie wykonanej ze stopów magnezu celownik jest lekki i ma niewielkie gabaryty. Standardowo celownik wyposażony jest w pokrętła poprawek przystosowane do balistyki karabinka Beryl. Na życzenie do celownika mogą być dołączone pokrętła uwzględniające inne rodzaje broni i amunicji.

Powiększenia 1,5x (zoom elektroniczny 2x lub 4x)
Pole widzenia [stopnie] 15x11
Detektor niechłodzona głowica bolometryczna
Rozdzielczość matrycy [piksele] 640x480
Zakres spektralny [um] 8-12
Czułość [mK] NEDT <100
Zakres poprawek linii celowania w azymucie [mrad] +/- 8
Zakres poprawek linii celowania w elewacji [mrad] 0-10
Wyświetlacz SVGA 800x600 OLED
Zasilanie 4 baterie typu AA
Ciężar (z bateriami litowymi) [g] 780 (850)
Zakres temperatur pracy [stopnie C] - 30 do + 50

Mariusz Cielma
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów