Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-05-04 17:28:06

Sylwetki Weteranów: Zastępca dowódcy sekcji

     "Najcenniejsza jest możliwość bycia świadkiem wydarzeń i rzeczy zarezerwowanych dla wąskiego grona osób, bo taka jest społeczności sił specjalnych".

Od ponad 10 lat służy w JWK Lubliniec (od 2003 r.). Uczestniczył w kliku misjach: II. zmiana PKW Irak, VIII. zmiana PKW Irak, VII. zmiana PKW Afganistan, X. zmiana PKW Afganistan. Jego głównymi zadaniami na misji było współplanowanie, współdowodzenie, dowodzenie i wykonywanie operacji specjalnych.

Jakie uczucia towarzyszą podczas wykonywanych zadań?

Trudno to opisać generalnie spokój i zdziwienie, że czułem się tak jak na treningu. Generalnie podczas poważniejszych wydarzeń stres powodował lepszą psychomotorykę, a co za tym idzie, wydaje mi się, lepsze działanie. Co oczywiście nie znaczy, że uczucie obawy czy strachu jest mi obce.

Udział w misjach we wczesnym okresie służby dał mu poczucie spełnienia siebie oraz marzeń związanych ze służbą wojskową. Z perspektywy czasu uważa, że dokonał słusznego wyboru wybierając taką drogę życiową i samorealizację. Oczywiście było i jest to także ogromne doświadczenie, możliwość zweryfikowania nabytych umiejętności jak i możliwość nabywania nowych. Jak podkreśla, z każdym kolejnym wyjazdem powiększał swoją wiedzę, co pozwoliło na zostanie lepszym operatorem. Jednak najcenniejsza jest możliwość bycia świadkiem wydarzeń i rzeczy zarezerwowanych dla wąskiego grona osób, bo taka jest społeczności sił specjalnych.

Interesuje się kinem, dobrą książką, a także jak przystało na żołnierza sportem - walką wręcz, bieganiem oraz siłownią.

Tekst: Edyta Szura.
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

W artykułach przedstawiających możliwości i kierunki rozwoju samobieżnej artylerii lufowej, przede wszystkim kalibru 155 mm, zwraca się szczególną ...

więcej polecanych artykułów