Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-05-04 17:34:13

Sylwetki Weteranów: Monika Ner

     „Zabezpieczając medycznie wyjazdy i wyloty Grup Bojowych uświadomiłam sobie jak ważna jest nasza praca".


Misje: PKW Irak, PKW Afganistan (2007 - 2011 r.)

Monika Ner - w 2005 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie na kierunku Zdrowie publicznie, specjalność Ratownictwo Medyczne. Po ukończeniu studiów zdała egzaminy i dostała się do Szkoły Podoficerskiej Służb Medycznych w Łodzi. Następnie po 7-miesięcznym kursie dostała przydział służbowy do 2. Szpitala Operacji Pokojowych we Wrocławiu. W 2007 r. uczestniczyła w VIII zmianie PKW Irak, a następnie w PKW Afganistan - VI zmiana (2009 r.) oraz X zmiana (2011 r.). W przerwach między wyjazdami szkoliła się jako ratownik medyczny w pogotowiu ratunkowym we Wrocławiu. Dodatkowo uczestniczyła w licznych kursach oraz szkoleniach krajowych jak i zagranicznych z zakresu medycyny cywilnej oraz polowej, a także kursach językowych. Również w 2009 r. uzyskała tytuł Magistra Zdrowia Publicznego ze specjalnością Medycyny Ratunkowej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

W czasie wykonywania zdań służbowych poza granicami państwa wchodziła w skład Grup Ewakuacji Powietrznej oraz Lądowej, zabezpieczała medycznie wyjazdy oraz wyloty Grup Bojowych oraz przez pewien okres wchodziła w skład amerykańskiej powietrznej ewakuacji medycznej MEDEVAC. Dodatkowo wykonywała inne obowiązki ratownika medycznego: zabezpieczenia rannych po przewiezieniu do szpitala polowego w Ghazni oraz zabezpieczanie różnego rodzaju strzelań treningowych. W 2012 r. roku po ukończeniu kursu oficerskiego na Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu została promowana na pierwszy stopień oficerski. Obecnie pracuje na stanowisku Ratownika Medycznego w Sekcji Ewakuacji Medycznej w Wojskowym Ośrodku Medycyny Prewencyjnej we Wrocławiu. Jednocześnie pracuję też w zespole wyjazdowym Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. Prywatnie interesuje się podróżami, jeździectwem oraz innymi sportami, które dostarczają lekką dawkę adrenaliny.

Tekst: Edyta Szura
Zdjęcia: archiwum prywatne M.N.
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów