Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-08-16 14:31:56

Dzień otwarty w Porcie Wojennym Gdynia

     15 sierpnia, w kilku gdyńskich lokalizacjach, podobnie jak miało to miejsce we wielu innych miejscach w Polsce, odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Tym, co miało jednak wzbudzić chyba największe zainteresowanie był dzień otwarty portu wojennego w Gdyni-Oksywiu. Z okazji święta wszyscy chętni mogli więc odwiedzić normalnie niedostępny port oraz zwiedzić okręty ratownicze ORP Piast i ORP Zbyszko,fregaty rakietowe ORP Gen. T. Kościuszko i ORP Gen. K. Pułaski, wyposażenie naziemne w tym i elementy dywizjonu pocisków NSM. W roli przewodników po okrętach wystąpili członkowie ich załóg. Z okazji skorzystało ostatecznie wielu zwiedzających. Przy czym nie przeszkodziła w tym nawet chimeryczna pogoda. Do dyspozycji zwiedzających oddano także holownik H-8, na którym można było odbyć wycieczkę po porcie. Zdjęcia: Michał Gajzler.


Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów