Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-12-03 20:49:14

Bezzałogowce FlyEye dla WOT

     W dniu 3 grudnia br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą WB Electronis S.A. zawarto umowę o wartości 10,28 mln PLN brutto na pozyskanie 3 zmodernizowanych zestawów Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) klasy mini, typu FlyEye wraz z pakietem szkoleniowym. Realizację dostawy przewidziano jeszcze w bieżącym roku. W skład jednego zestawu wchodzą 4 platformy powietrzne. W umowie zawarto prawo opcji na zakup dalszych 9 zestawów. Postępowanie prowadzono zgodnie z przepisami ustawy Pzp w procedurze negocjacyjnej.

Fly Eye fot.WB

  Odbiorcą sprzętu przewidzianego umową są Wojska Obrony Terytorialnej. BSP typu FlyEye znajdują się już na wyposażeniu innych rodzajów wojsk Sił Zbrojnych RP, jednak zamawiane platformy są trzecią generacją tego typu BSP i zostały wyposażone w nową głowicę optoelektroniczną i system zasilający (akumulatory). Modernizacji została poddana również stacja nadawczo-odbiorcza, stacja kontroli i kierowania (SKiK) oraz plecaki i skrzynie.

(TD na podstawie informacji prasowej Inspektoratu Uzbrojenia)

Fot. WB Electronis S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów