Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-12-21 11:47:28

Kontrakt na dostawy Węzłów Teleinformatycznych

     W dniu 21 grudnia br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum w składzie TELDAT Sp. z o.o. sp.k. (lider) i SILTEC Sp. z o.o. doszło do zawarcia kontraktu o wartości 299,9 mln PLN brutto na pozyskanie w latach 2019-2021 na potrzeby Sił Zbrojnych RP łącznie 41 kompletów Węzłów Teleinformatycznych (WTi). Przedmiot zamówienia obejmuje dostawy 24 WTi w wersji kontenerowej, 15 w wersji przenośnej oraz pakiet logistyczny i szkoleniowy. Umowa przewiduje ponadto wyposażenie sal laboratoryjnych Instytutu Telekomunikacji Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w dwa zestawy urządzeń szkolno-treningowych WTi. Przetarg prowadzono na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych w trybie negocjacji z ogłoszeniem.

WTI Fot.MON

  Węzły teleinformatyczne będą głównie wykorzystywane w systemie teleinformatycznym Polish Mission Network 2.0 (PMN 2.0) umożliwiającym przetwarzanie informacji o klauzuli TAJNE i NATO SECRET na stanowiskach dowodzenia wszystkich szczebli rozwijanych na potrzeby wojennego systemu dowodzenia oraz prowadzenia działań sojuszniczych i koalicyjnych. WTi służyć będą również do zabezpieczenia teleinformatycznego bieżących działań Sił Zbrojnych RP w kraju i za granicą.

WTI Fot.Teldat

  Wersja kontenerowa WTi ma zostać zainstalowana na podwoziu ciężarówki Jelcz 662D.43 z kabiną czteroosobową przeznaczonym pod zabudowy specjalistyczne. Samochody tego typu zostały zamówione na podstawie umowy zawartej pod koniec 2015 roku przewidującej dostarczenie: 160 podwozi na potrzeby Mobilnych Modułów Stanowisk Dowodzenia szczebla oddział pododdział (zamówionych 27 kwietnia 2017 roku w ramach odrębnego zamówienia), warunkowo 24 podwozi pod WTi w wersji kontenerowej oraz również warunkowo 18 podwozi na potrzeby Aparatowni Diagnostyczno-Remontowych w wersji kontenerowej ADR-K (które również planuje się zamówić w ramach odrębnego zamówienia na podstawie postępowania prowadzonego od 2015 roku i jeszcze nie zakończonego zawarciem umowy).

WTI Fot.MON

  Próby pozyskania WTi trwały od 2012 roku. O bogatej historii tego programu i zakresie przedmiotu zamówienia pisaliśmy szczegółowo kilka miesięcy temu TUTAJ.

(TD)

Fot. MON/Teldat 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Powstanie F-5C było związane z działaniami zbrojnymi prowadzonymi we Wietnamie. W 1965 roku USAF wypożyczyło, w ramach programu noszącego nazwę Sko...

więcej polecanych artykułów