Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-07-19 20:09:20

Kolejne BSP FlyEye dla Wojsk Obrony Terytorialnej

     W dniu 18 lipca br. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o podjęciu decyzji dotyczącej zamówienia kolejnych 9 zestawów Bezzałogowych Systemów Powietrznych (BSP) klasy mini typu FlyEye 3.0 na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej. Decyzja ta oznacza uruchomienie pełnej opcji jaka zawarta była w umowie o wartości 10,28 mln PLN podpisanej 3 grudnia 2018 roku (na dostawę 3 zestawów w ramach zamówienia gwarantowanego). W skład jednego zestawu wchodzą 4 platformy powietrzne co oznacza, że w zakresie opcji zamówiono ich 36 sztuk. Wartość opcji wynosi 31,8 mln PLN brutto. Dostawy nowych bezzałogowców mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

BSP FlyEye Fot. WB Electronics

  Zamówione BSP są trzecią generacją FlyEye i zostały wyposażone w nową głowicę optoelektroniczną i system zasilający. Modernizacji została poddana także stacja nadawczo-odbiorcza oraz stacja kontroli i kierowania. Producentem BSP FlyEye jest firma WB Electronics S.A.

(TD)

Fot. WB Electronis S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Powstanie F-5C było związane z działaniami zbrojnymi prowadzonymi we Wietnamie. W 1965 roku USAF wypożyczyło, w ramach programu noszącego nazwę Sko...

więcej polecanych artykułów