Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-02-10 16:06:57

Szwedzkie pojazdy podwodne dla kolejnych niszczycieli Kormoran II

     Ośrodek Badawczo-Rozwojowy CTM S.A. złożył zamówienie na podwodne pojazdy Double Eagle Sarov przeznaczone dla niszczycieli min typu Kormoran II - o czym poinformował producent pojazdów, szwedzka firma Saab. Zamówienie zostanie zrealizowane w latach 2021-2022.


 Saab Double Sarov przeznaczony jest do wykrywania, identyfikacji i usuwania zagrożeń wybuchowych na akwenach morskich. Może być stosowany w sposób autonomiczny (wykrywanie, identyfikacja) lub zdalnie sterowany (usuwanie niebezpiecznych ładunków). Podczas zdalnie sterowanego kierowania, na dużych odległościach komendy przesyłane są za pomocą światłowodu, energia zaś pochodzi z baterii pokładowych. Pojazd jest długi na 3 m, szeroki na 1,3 m i charakteryzuje się masą ok. 730 kg (masa użyteczna 250 kg). W wodzie porusza się z prędkością do 6 węzłów, operacyjna głębokość to 300 m. Zasięg przy wykorzystaniu baterii dochodzi do 15 km/10 godzin. W skład pierwszego z serii niszczyciela min ORP Kormoran weszły szwedzkie pojazdy podwodne typu Double Eagle Mk III (do tej rodziny należy także Sarov).

(Red.)

fot. Saab
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Realizacja Programu Operacyjnego Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, wprowadzenie do produkcji nowych, pływających bojowych wozów piechot...

więcej polecanych artykułów