Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-01 12:01:37

Nie Nissan Navara, a Ford Ranger następcą Honkera

     W dniu 1 lipca br. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że zawarty został aneks do umowy z 31 marca br. podpisanej przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną z konsorcjum firm Glomex MS Polska Sp. z o. o. (lider) i Glomex MS s.r.o. na dostawę w latach 2020-2022 samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia Nissan Navara, w liczbie 635 szt., w tym 150 szt. w ramach opcji. W jego rezultacie wykonawca dostarczy zamiast samochodów Nissan Navara, samochody Ford Ranger XTL, przy jednoczesnym zachowaniu takiej samej jakości i parametrów. Dzięki wynegocjowaniu nowej, niższej o ponad 2,5 mln PLN ceny, możliwe było zwiększenie zamówienia o 13 pojazdów w ramach części opcjonalnej (ze 150 szt. do 163 szt.).

Ford Ranger-fot.MON

  Zamówione pojazdy mają pozwolić na zastąpienie części floty samochodów terenowych Honker użytkowanych przez Siły Zbrojne RP. Jak wyjaśnił resort obrony, zmiana przedmiotu umowy wynikała z faktu, że „w Hiszpanii z powodu pandemii koronawirusa zamknięta została fabryka, która jako jedyna produkowała na rynek europejski zamówiony wcześniej przez Wojsko Polskie model pojazdu”, a jednocześnie MON uznało, że jednym z priorytetów jest zastąpienie wysłużonych Honkerów nowymi pojazdami zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem.

(TD)

Fot. MON.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów