Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-05-11 12:46:21

Rakietowy rozbiór Polski

     Podczas trwającej w Moskwie w dniach 3-4 maja br. konferencji dotyczącej tarczy antyrakietowej, minister obrony Rosji Anatolij Sierdiukow przedstawił rosyjską koncepcję dotyczącą wspólnego funkcjonowania takiego systemu. Na jednym ze slajdów wskazany został podział na obszary odpowiedzialności, te NATO oraz te rosyjskie. Najciekawsze w nim jest podzielenie Polski na pół, część wschodnia naszego kraju miałaby wejść w strefę odpowiedzialności strony rosyjskiej, zachodnia – NATO.

Prócz połowy Polski, rosyjska tarcza miałaby brać pod opiekę kraje nadbałtyckie, Finlandię, większość Szwecji i Norwegii.

Na szczęście pozostanie to tylko projektem slajdowym.

   Może to tylko kwestia technicznych możliwości rosyjskiego systemu, kwestie trajektorii lotów pocisków balistycznych, a może pewne przyzwyczajenie strony rosyjskiej do „bliskiej zagranicy”.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jaśmin też dla zarządzania kryzysowego

Jaśmin też dla zarządzania kryzysowego

Zarządzanie kryzysowe jest jedną z istotniejszych aktywności służb państwowych prowadzących działania z zakresu ochrony ludności i mienia. Chociaż ...

więcej polecanych artykułów