Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-01-24 12:44:54

Remont armatohaubic wz. 77 Dana

     1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza ogłosiła przetarg na remont konserwacyjny podwozia i główny części specjalnej 10 samobieżnych armatohaubic wz. 77 Dana kalibru 152 mm wykorzystujących podwozia Tatra-815. Całość zlecenia została podzielona na 10 zadań.

Do czasu wdrożenia gąsienicowych armatohaubic Krab to właśnie Dana wz. 1977 stanowi podstawowe uzbrojenie dywizjonów artylerii lufowej trzech pułków artylerii. fot. Mariusz Cielma.

   O wyborze oferenta zadecyduje kryterium najniższej ceny. Postępowanie prowadzone jest w ramach Prawa Zamówień Publicznych co nie wyklucza udziału w nim podmiotów zagranicznych (np. z Czech czy Słowacji). Wojskowi z Wałcza na zgłoszenia chętnych do udziału w postępowaniu podmiotów oczekują do 18 lutego 2014 roku. Remonty mają być zakończone do dnia 28 listopada 2014 roku. Wartość zlecenia można szacować na kilkanaście milionów PLN.  Siły Zbrojne RP posiadają na uzbrojeniu 111 samobieżnych armatohaubic wz. 1977 Dana, mają one średnio po 25 lat.

   W maju 2013 roku remont w zbliżonym zakresie na 8 użytkowanych u nas armatohaubicach Dana rozpoczęto w czeskich zakładach STV Group.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów