Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-10-17 09:15:36

Nowy przetarg na mosty MS-20 Daglezja

     W dniu 16 października br. Inspektorat Uzbrojenia ogłosił nowe postępowanie w trybie przetargu ograniczonego na dostawę mostów towarzyszących na podwoziu samochodowym MS-20 Daglezja. W latach 2015-2016 planuje się pozyskanie 10 zestawów Daglezji. Jest to już druga próba wyłonienia wykonawcy tego zadania. Pierwsze postępowanie ogłoszone w styczniu tego roku zakończyło się unieważnieniem, którego powodem było zgłoszenie się tylko jednego oferenta - firmy OBRUM Sp. z o.o.

MS-20

Pierwsze postępowanie na wyłonienie wykonawcy Daglezji zostało unieważnione z powodu zgłoszenia się tylko jednego oferenta. Jeśli ponownie do postępowanie nie przystąpi nikt poza OBRUM Sp. z o.o., zamawiającemu prawdopodobnie nie pozostanie nic innego, jak zastosowanie procedury negocjacyjnej z jednym wykonawcą - fot. OBRUM.

  Konieczność przeprowadzenia nowego postępowania spowodował zmianę pierwotnego harmonogramu dostaw. Obecnie przewiduje się, że realizacja zlecenia nastąpi w okresie od marca 2015 do listopada 2016 roku. W stosunku do pierwszego przetargu, liczbę planowanych do zamówienia Daglezji zwiększono z siedmiu do dziesięciu. W przyszłym roku wojsko zakłada odbiór siedmiu kompletów MS-20, a w 2016 roku jeszcze trzech. Postępowanie prowadzone jest w ramach Prawa Zamówień Publicznych, zgodnie z procedurą przetargu ograniczonego. Firmy zainteresowane uczestnictwem w przetargu mają czas na składanie wniosków o dopuszczenie do postępowania do dnia 24 listopada tego roku. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze realizatora kontraktu będzie kryterium cenowe. W przypadku, gdy wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie więcej niż trzech, do składania ofert zaproszonych zostanie tylko tych trzech, którzy wykazali się wykonanymi dostawami o największej sumarycznej wartości. Właścicielem dokumentacji technicznej MS-20 potrzebnej do realizacji zamówieniajest jest zamawiający i to on po rozstrzygnięciu przetagu dostarczy ją zwycięskiemu podmiotowi.

  Mosty towarzyszące MS-20 Daglezja zostały opracowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych w Gliwicach (OBRUM) na bazie umowy z ówczesnym Departamentem Polityki Zbrojeniowej MON. W ramach realizacji pracy wdrożeniowej, dwa zamówione w 2010 roku komplety zostały dostarczone w grudniu 2012 roku do 2. batalionu saperów 12. Brygady Zmechanizowanej oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

  Most MS-20 Daglezja składa się z ciągnika siodłowego (w dwóch pierwszych egzemplarzach zastosowano Jelcz C662D.43), przęsła mostowego o długości 23 metrów i nośności według wojskowej klasyfikacji MLC70 (gąsienicowe) i MLC110 (zestawy kołowe) i specjalnej naczepy z układaczem. Zestaw MS-20 otrzymał także prestiżową nagrodę Innowacja 2012 w konkursie wydziału nauk technicznych Polskiej Akademii Nauk. 

(TD/ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wstępny projekt budżetu MON na 2020 rok

Wstępny projekt budżetu MON na 2020 rok

W dniu 26 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowe na 2020 rok. Zakłada on wzrost przyszłorocznych wydatków obronnych o 4,9 ml...

więcej polecanych artykułów