Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-01-26 07:57:16

Wsparcie techniczne przeciwlotniczych ZSU-23-4MP Biała

     Wojsko poszukuje dostawcy usługi związanej ze wsparciem technicznym użytkowanych głównie w brygadach pancernych artyleryjsko-rakietowych samobieżnych zestawów przeciwlotniczych ZSU-23-4MP Biała.

ZSU-23-4MP podczas ćwiczeń Anakonda 2012. fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

  Postępowanie przetargowe prowadzi 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych. Wnioski dotyczące udziału w przetargu przyjmowane będą do 23 lutego br.

  Umowa w swoim zakresie zakładać będzie wsparcie eksploatacji systemów Biała w okresie 1 maja 2015 – 30 listopada 2017 rok i nakłada na usługodawcę odpowiedzialność w zakresie napraw i modyfikacji, monitorowania i pielęgnowania oprogramowania, prowadzenia statystyk eksploatacyjnych oraz wsparcia drogą internetową. Warto nadmienić, że w obowiązkach wykonawcy usługi nie znajdzie się system swój-obcy oraz terminali Rega.

  Chociaż wojskowi, zgodnie z obowiązującymi ich przepisami, prowadzą przetarg ograniczony, w praktyce trudno spełnić innym podmiotom niż wykonawca modernizacji ZSU-23-4 do wersji ZSU-23-4MP warunki postępowania mówiące przecież o posiadaniu niezbędnej dokumentacji technicznej czy dysponowaniu w swoim portfolio przynajmniej jednej usługi na kwotę minimum 100 tys. PLN związanej ze wsparciem zestawów Biała. Przetarg jest w formule ograniczonej, bowiem zakłada się wskazanie dostawcy usługi spośród maksymalnie pięciu zgłoszonych oferentów. Lista rankingowa utworzona zostanie na podstawie dotychczasowej historii związanej z liczbą umów na ZSU-23-4MP Biała.

  10 lipca 2014 roku 3. Regionalna Baza Logistyczna rozstrzygnęła podobny przetarg o szacowanej przez wojskowych kwocie 1 mln PLN. Do złożenia oferty zaproszono Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. (wykonawca modernizacji). Nie było innych ofert. Koszt roboczogodziny wyceniono na 762 pln brutto w przypadku prac u użytkownika na terenie RP oraz 381 pln brutto w innych przypadkach. Okres trwania umowy obejmował 6 miesięcy. Na podstawie powyższej informacji sprzed kilku miesięcy można przyjąć, że wartość zlecenia na lata 2015-2017 wyniesie 4-5 mln PLN.

  ZSU-23-4MP Biała to prowadzona od 2005 roku modernizacja archaicznych już pod względem rozwiązań systemowych radzieckich zestawów ZSU-23-4. Dawne Szyłki otrzymują nowe zestawy optoelektroniczne oraz wyrzutnie pocisków Grom, demontowane są natomiast pokładowe stacje radiolokacyjne. Ostatnia, znana informacja o modernizacji dwóch ZSU-23-4 do wersji Biała pochodzi z połowy 2013 roku. W 2014 roku obok 8 wozów w pierwotnej wersji wykazywano posiadanie w SZRP 20 egzemplarzy ZSU-23-4MP Biała. Systemy eksploatowane są w dywizjonach przeciwlotniczych brygad pancernych.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Realizacja Programu Operacyjnego Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, wprowadzenie do produkcji nowych, pływających bojowych wozów piechot...

więcej polecanych artykułów