Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-08-25 06:19:58

Rosja dostarcza zmodernizowane BTR-70M

     Według rosyjskiej centralnej agencji prasowej TASS rosyjskie przedsiębiorstwa z sektora obronnego zrealizowały w ostatnim czasie i realizują kolejne dostawy zmodernizowanych kołowych transporterów opancerzonych BTR-70M. Podstawowym celem modernizacji wspomnianych wozów ma być zwiększenie siły ognia oraz poprawa świadomości sytuacyjnej załogi. Według wspomnianej już agencji modernizacja BTR-70M miała spotkać się m.in. z zainteresowaniem ze strony Tadżykistanu, Kirgistanu i Turkmenistanu.

   Już wcześniej pojazdy w zmodernizowanym wariancie miały być dostarczane do Mongolii i  Nikaragui. Jeszcze w sierpniu, a następnie w listopadzie powinny zostać dostarczone dwie partie po 8 egzemplarzy BTR-70M przeznaczonych dla wspomnianego Tadżykistanu. Ten sam kraj miał już otrzymać wcześniej 10 pojazdów tego samego typu. Trwają także dostawy analogicznych wozów do Kirgistanu. Do już dostarczonych 24 BTR-70M w listopadzie dołączyć powinno 16 egzemplarzy, zaś kolejne 20 miałoby zostać dostarczone w przyszłym roku.

   Modernizowane BTRy otrzymują w miejsce dotychczasowej pary silników ZMZ-4905  nową jednostkę napędową KAMAZ-740.3 z nowym układem przeniesienia napędu. Ponadto są wyposażane w wieżyczkę z karabinami kal. 14,5 mm KPWT oraz 7,62 mm zapożyczoną z BTR-80 i celowniki TKN-3 oraz 1PZ-7 i TVNE-4B. Są również dostosowywane do współpracy z goglami noktowizyjnymi.

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów